Wspólnota Gdańsk


Kim jesteśmy?
Jesteśmy ruchem Światło-Życie czyli oazą. spotykamy się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Gdańsku.

Kto nas prowadzi?
Naszymi moderatorami są ks. Piotr Gastoł CR i ks. Arkadiusz Kita CR dodatkowo pomagają im jako animatorzy: Paulina, Karolina, Sandra, Aleksandra, Paweł, Andrzej, Zbyszek i Szymon.

Ile nas jest?
jest nas około 60 i jesteśmy podzieleni na 2 wspólnoty Oazę Dzieci Bożych (ODB) osoby z podstawówki od 2giej klasy i Oazę Nowej Drogi (OND) dla gimnazjalistów i 1 klasy liceum.

Kiedy się spotykamy?
Spotykamy się co piątek o 17.00. Oaza Dzieci Bożych w salce na poziomie -1 a Oaza nowej drogi w salce młodzieżowej poziom +1. Co niedzielę uczestniczymy też w mszy świętej dzieci 10.30 w dolnym kościele a gimnazjaliści i licealiści o 19.00.

Co robimy na spotkaniach?
Na spotkaniach rozmawiamy na tematy związane z wiarą w przystępny sposób jak również bawimy się w gry integracyjne oraz od czasu do czasu gdzieś wyjdziemy. Dodatkowo w każdy pierwszy piątek miesiąca uczestniczymy we Mszy Świętej a w trzecie piątki mamy adorację.

Co jeszcze robimy?
Włączamy się w życie parafii służymy przy ołtarzu, śpiewamy, bierzemy udział przy organizowaniu festynu parafialnego jak i innych wydarzeń parafialnych.

Co robimy w wakacje?
W wakacje Oaza Nowej Drogi jedzie na piętnastodniowe rekolekcje oazowe organizowane przez księży Zmartwychwstańców a Oaza Dzieci Bożych na 10 dniowy wyjazd z ks. Arkiem. W ferie za to jeździmy na wyjazd zimowy w góry.

Gdzie i kiedy się spotykamy?
Każdy piątek o godz. 17.00 w salkach parafialnych Archidiecezjalnego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego
ul. M. Gomółki 9
80-279 Gdańsk – Strzyża