Wspólnota Kraków


 

2

 

Alleluja!

Kim jesteśmy?
Jesteśmy krakowską wspólnotą Ruchu Światło- Życie
Prowadzoną przez księży Zmartwychwstańców.
Jest nas całe 37 osób: 30 zwariowanych uczestników,
które prowadzi sześć, pełnych radości i energii animatorek.
Od października tego roku zajmuje się nami nasz nowy opiekun ks. Sebastian Habowski CR.

 

Weronika

1

Animatorka grupy dziewczyn po I°ONŻ, studiuje matematykę na Uniwersytecie Jagiellońskim, odpowiedzialna naszej wspólnoty. Pilnuje, żeby urodziny każdego uczestnika odpowiednio były świętowane. Potrafi znaleźć dobrą stronę każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji.

Klaudia

3

Animatorka grupy chłopców po I i II° ODB, studiuje pielęgniarstwo na Collegium Medicum UJ, liturgiczna naszej wspólnoty. Zajmuje się organizacją Oaz Modlitwy. Mistrzyni wyprzedaży, dba o oazowy budżet. Wulkan energii i  pomysłów.

Gosia

4

Animatorka w naszej wspólnocie, tegoroczna maturzystka. Niesamowicie kreatywna, radosna i zwariowana osoba. Swoim optymizmem zaraża każdego przebywającego w pobliżu człowieka

Karolina

5

Animatorka grupy dziewczyn i chłopców po II i III° OND, studiuje matematykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dba o nasze comiesięczne spotkania z Jezusem podczas adoracji. Perfekcjonistka, bez niej zginęlibyśmy w otchłani szerzącego się chaosu.

Karolina

6

Animatorka grupy dziewczyn i chłopców po I° OND, studiuje położnictwo na Collegium Medicum UJ, muzyczna naszej wspólnoty. To ona zajmuje się naszą „facebookową” stroną, organizuje kiermasze świąteczne i sprzedaż pysznych, papieskich kremówek. Zawsze znajdzie okazję do tego żeby śpiewać i grać na swojej ukochanej
gitarze – Honoracie.

Basia

7

Animatorka  dziewczyn po I, II i III° ODB, studiuje zdrowie publiczne na Collegium Medicum UJ. Dba o integracje i formacje
animatorów. Organizuje huczne rozpoczęcia i zakończenia roku oazowego. Zawsze uśmiechnięta, wprowadza światło do naszej wspólnoty.

Ks. Sebastian Habowski CR

8

Wikariusz w parafii  Zmartwychwstania, Pańskiego w Krakowie, opiekun wspólnoty Ruchu Światło-Życie i Liturgicznej Służby Ołtarza. Niesamowicie  pogodny człowiek, zawsze uśmiechnięty i pełny energii. Sympatyk dobrej zabawy i chipsów.

Co robimy?
Spotykamy się co tydzień na spotkaniach w grupie i wspólnej zabawie.
Razem modlimy się, spotykamy się z Bogiem i poznajemy Go coraz lepiej.
Dwa razy w roku wyjeżdżamy na Oazę Modlitwy, na której przez weekend dzieje się bardzo dużo ciekawych rzeczy.
Podsumowując, jesteśmy wspólnotą Bożych szaleńców (w tym pozytywnym sensie), którzy dążą do tego samego celu, przybliżania się do Chrystusa we wspólnocie 🙂

Tak to wygląda 🙂

 

Kiedy i gdzie się spotykamy?

I ONŻ – piątek godz. 19, pozostałe stopnie w sobotę o 9:45, a wspólne w soboty o 10:30
Parafia Zmartwychwstania Pańskiego
ul. Szkolna 4
30-648 Kraków