Rekolekcje 2021 – informacje i zapisy


Zapraszamy na rekolekcje oazowe u Zmartwychwstańców!

Zgłoszenia na rekolekcje: kliknij tutaj. 


Słowo „rekolekcje” kojarzy Ci się tylko z bardziej lub mniej ciekawym spotkaniem całej szkoły w kościele, kilkoma wolnymi dniami w szkole, zajęciami innymi niż zwykle? Nie tym razem! Rekolekcje oazowe to coś zupełnie innego!

Czas rekolekcji jest darem danym przez Pana Boga, gdzie uczymy się poznawać siebie i dostrzegać miłość Dobrego Ojca oraz wsłuchiwać się w Jego głos.

A wszystko to we wspaniałej atmosferze, wśród młodych ludzi z Krakowa, Wiednia, Warszawy, Poznania, Gdańska, Bytomia, Sosnowca i wielu innych miejsc. Przyjaźnie po rekolekcjach trwają często przez całe życie.

Nie bez znaczenia jest też miejsce – wspaniała okolica Beskidu Wyspowego, w otoczeniu przyrody i polskich gór.

10 lub 15 dni to za długo? Przeciwnie – to wystarczający czas, by odpocząć od codzienności, przeżyć coś innego niż zwykle, a przede wszystkim doświadczyć Boga i wspólnoty, a wyjeżdżając z rekolekcji dostrzeżesz, że to jeszcze za mało… Gwarantujemy! Niektórzy rezygnują nawet z wyjazdów do „atrakcyjnych” miejsc za granicą, bo nie wyobrażają sobie wakacji bez oazy…

Zapraszamy Cię bardzo gorąco! To czas dla CIEBIE!

 


Na który turnus mogę jechać?

Oaza jest dla każdego, kto ukończył 10 lat, chodzi do szkoły podstawowej lub średniej. 

Na Oazę Dzieci Bożych (ODB) zapraszamy:

I st. ODB              – dzieci po III kl. Szkoły Podstawowej (rocznik 2011)

II st. ODB             – dzieci po IV kl. Szkoły Podstawowej (rocznik 2010)

III st. ODB           – dzieci po V kl. Szkoły Podstawowej (rocznik 2009)

Na Oazę Nowej Drogi (OND) zapraszamy:

I st. OND             – dzieci po VI kl. Szkoły Podstawowej (rocznik 2008)

II st. OND            – młodzież po VII kl. Szkoły Podstawowej (rocznik 2007)

III st. OND           – młodzież po VIII kl.  (rocznik 2006)

Na Oazę Nowego Życia (ONŻ) zapraszamy starszych – według uczestnictwa w formacji rocznej wspólnoty oazowej

I st. ONŻ             – starsi

II st. ONŻ            – po ukończeniu formacji przygotowującej do rekolekcji II stopnia


Jakie są terminy i koszty?

Turnus pierwszy:

7.VII-18.VII.2021 r.

Oaza Dzieci Bożych I˚,II˚,III˚

Miejsce: Ośrodek Wypoczynkowy „Agnieszka” w Mszanie Górnej

Mszana Górna 482, 34-733 Mszana Górna

Koszt: 800 zł.

Turnus drugi:

20.VII. – 5.VIII.2020 r.

Oaza Nowej Drogi I˚,II˚, III˚

Miejsce: Ośrodek Wypoczynkowy „Agnieszka” w Mszanie Górnej

Mszana Górna 482, 34-733 Mszana Górna

Koszt: 1000 zł.

Oaza Nowego Życia I˚ i II˚

Miejsce: Młodzieżowy Ośrodek Rekolekcyjno-Rekreacyjny na Śnieżnicy
34-741 Kasina Wielka 583
Powiat: Limanowski

Koszt: 1000 zł.

Drogo??? Niestety takie są skutki Covid -19… Nasze ceny pokrywają wyłącznie nocleg i wyżywienie. Szukamy środków, by było jak najtaniej.

Wszystkie turnusy odbywają się w ośrodkach rekolekcyjnych spełniających wymogi Straży Pożarnej do organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży oraz są nadzorowane przez Sanepid i Kuratorium Oświaty. Cena rekolekcji zawiera wyłącznie wynajem ośrodków za nocleg z wyżywieniem. Pozostałe koszty (m.in. wyjazdy na dzień wspólnoty, materiały) będą pokrywane z dobrowolnych ofiar. Jeśli pragną Państwo wesprzeć dodatkowo naszą wspólnotę, można to uczynić poprzez wpłatę na konto: 13 1240 1444 1111 0010 6586 4468 (Zgromadzenie Zmartwychwstańców, ul. Ks. Pawlickiego 1, 30-320 Kraków).


Jak się zgłosić na oazę?

Z uwagi na lepszą organizację i ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenia odbywają się drogą elektroniczną lub za pośrednictwem animatorów ze wspólnoty.

Wspólnoty Zmartwychwstańcze (Warszawa, Wiedeń, Gdańsk, Kraków, Poznań, Bytom, Sosnowiec): zapisów dokonuje odpowiedzialny animator. Do niego należy złożyć przedpłatę w wysokości 200 zł. TERMIN ZGŁOSZEŃ WSPÓLNOTOWYCH: 31 MARCA.

Uczestnicy spoza Zmartwychwstańczych wspólnot oazowych: Uczestnicy zgłaszają się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. Zapisy do wyczerpania wolnych miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń. Przedpłatę w wysokości 200 zł proszę przesłać w momencie zgłoszenia na konto:

Nr konta: 13 1240 1444 1111 0010 6586 4468

Odbiorca: Zgromadzenie Zmartwychwstańców

ul. Ks. Pawlickiego 1

30-320 Kraków

tytułem: ofiara – OAZA, imię i nazwisko uczestnika, turnus …, stopień…

Pozostałą kwotę należy wpłacić na powyższe konto najpóźniej na tydzień przed rozpoczęciem turnusu lub na miejscu w recepcji. W przypadku wpłaty na konto (dla uniknięcia nieporozumień) proszę o okazanie potwierdzenia wpłaty. Po dokonaniu zgłoszenia i przedpłaty uczestnik w ciągu tygodnia otrzyma potwierdzenie zgłoszenia na podany adres e-mail.

Zgłoszenia na rekolekcje: kliknij tutaj. 

Wraz z potwierdzeniem zgłoszenia otrzymasz kartę uczestnictwa. Należy ją koniecznie wypełnić (części A, B, C, D, E, F) i przywieźć ze sobą na rekolekcje (bez wypełnionej karty nie możemy przyjąć uczestnika). 

Istnieje możliwość realizacji bonu turystycznego. W takim przypadku proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny (tel. 600 504 596).


Jak się przygotować?

Duszpasterzy, Animatorów i Rodziców prosimy o przygotowanie przyszłych uczestników oaz wakacyjnych przez, odpowiednie do wieku i stopnia, spotkania formacyjne w rodzinnej parafii. Kontynuacja formacji w ciągu roku na wyższych stopniach (I, II i III ONŻ) jest warunkiem koniecznym uczestnictwa w rekolekcjach letnich. Młodsi uczestnicy mogą rozpocząć swoją formacje w Ruchu Światło – Życie od udziału w letnich rekolekcjach.


Co ZABRAĆ? (niezbędnik przy pakowaniu)

 • Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu (koniecznie!!!)
 • różaniec (koniecznie!!!)
 • zegarek (koniecznie!!!)
 • „czyste serce” (wskazana spowiedź przed rekolekcjami, w każdej chwili można poprosić o spowiedź lub rozmowę posługujących kapłanów)
 • Śpiwór (na Śnieżnicę, do DW „Agnieszka” nie jest konieczny)
 • kapcie do chodzenia po domu
 • buty na wyjście w góry
 • nakrycie głowy (przeciw słońcu)
 • okrycie przed deszczem
 • obuwie sportowe (do grania na trawie)
 • długopis i zeszyt (do nauki śpiewu i dla notatek osobistych)
 • ubranie „do kościoła” (dziewczęta sukienki lub spódnice, chłopcy spodnie)
 • karta uczestnictwa w oazie (wypełniona i podpisana przez animatora i/lub księdza)
 • legitymacja szkolna, dowód tożsamości
 • skromne kieszonkowe (na wspólne wyjazdy) – dzieci i tak wydadzą wszystko 🙂 co dostaną

Podczas oazy uczestnicy mogą korzystać z telefonu w godzinach: 18.30 – 20.00. W tych samych godzinach można dzwonić do uczestników.

Telefony kontaktowe do kadry animatorskiej zostaną podane przed turnusami.


Kiedy i jak przyjechać?

Program rekolekcji rozpoczyna się w dzień przyjazdu o godz. 17.00 i kończy w dzień wyjazdu o godz. 11.00.  Recepcja w dniu przyjazdu będzie czynna od godz. 12.00 (prosimy nie przyjeżdżać wcześniej). Uczestnicy będą zakwaterowani w pokojach według grup i stopni. Decydują o tym animatorzy. Niestety nie jesteśmy w stanie spełnić wszystkich próśb o zakwaterowanie dziecka z konkretnym kolegą/koleżanką.

Oaza jest formą rekolekcji przeżyciowych i ma inny charakter niż kolonie. Uczestnicy przeżywają – doświadczają Ewangelii, ucząc się wprowadzać Ją w życie, np. przez postawę pomocniczości, solidarności, posługi dla wspólnoty i społeczności lokalnej. Dlatego też zachowujemy się kulturalnie, służymy sobie nawzajem, nie używamy wulgaryzmów, alkoholu, papierosów i innych używek.

Uczestników niepełnoletnich przywożą do domów rekolekcyjnych i odbierają z niego rodzice. Jeśli osoby przyjeżdżające po dzieci nie są ich rodzicami, odbioru dzieci mogą dokonać tylko po okazaniu własnego dowodu tożsamości oraz pisemnego, imiennego upoważnienia wydanego im przez rodziców uczestników.


Jak do nas dojechać?

„DW Agnieszka”

Samochodem: Ośrodek znajduje się w Mszanie Górnej (tuż za tablicą początkową tej miejscowości – jadąc z Mszany Dolnej na Zabrzeż), przy głównej drodze.

Autobusem: – Z Krakowa (bezpośrednio) – autobusem do Mszany Górnej (pierwszy przystanek w tej miejscowości). Następnie cofnąć się ok. 300 m. Dom znajduje się przy głównej drodze.

– Z Krakowa – autobusem do Mszany Dolnej i stamtąd autobusem lub busem dalej do pierwszego przystanku w Mszanie Górnej.

-„Śnieżnica”

Z południowej strony Śnieżnicy „karpacka” szosa krajowa nr 28 (Wadowice – Nowy Sącz – Sanok) stanowi dobre połączenie komunikacyjne. Z Krakowa dojedziemy do niej z „zakopianki” (nr 7) skręcając w Lubniu na Mszanę Dolną (droga 968, ok. 7 km) i potem w kierunku Limanowej jeszcze ok. 10 km do przełęczy na Gruszowcu. Jadąc przez Kasinę Wielką (górną część) nie skręcać w lewo na drogę nr 964 wiodącą do centrum Kasiny Wielkiej i potem do Dobczyc. Na wspomnianej przełęczy Gruszowiec jest przystanek PKS. Można skorzystać z (kilku dziennie) autobusów Kraków – Limanowa, koniecznie upewniając się, czy taki kurs wiedzie przez Mszanę Dolną. Po drugiej stronie przystanku, koło baru jest początek szlaku turystycznego (zielonego) do nas. Dla samochodów osobowych można znaleźć parking (Współrzędne GPS:  N 49o42’2.243”  S 20o10’47.236”) grzecznościowy przy barze albo u gospodarzy. Dość wygodny jest „u p. Kazka” – od baru asfaltową osiedlową drogą niecałe 100 m i w rozwidleniu dróg (jak „Y”) znajduje się miejsce na ok. 10 samochodów. Prosimy parkować zawsze w porozumieniu z gospodarzami. Stamtąd – wspomnianym zielonym szlakiem ok. 20 – 30 min. Inne dojścia piesze są w opisie szlaków turystycznych.

Jeśli ktoś nie chce wnosić bagażu, można go zostawić w samochodzie, który będzie czekał obok baru przy głównej drodze.

W razie pytań i wątpliwości proszę o kontakt: diakonia.oazacr@gmail.com, telefon: 600 504 596.

Ks. Piotr Gastoł CR

Moderator Zmartwychwstańczej Wspólnoty Ruchu Światło-Życie